Rodzaje pocałunków i ich znaczenie

Jakie są rodzaje pocałunków?

Jeśli uważasz, że super całujesz to mamy dla Ciebie kilka informacji, których jeszcze nie wiesz o rodzajach pocałunków. Kiedy byliśmy mali, każdy nie mógł doczekać, kiedy będzie mógł się całować i poznawać techniki tej magicznej przyjemności. Większość z Was zapewne całowała się już w życiu i zna to uczucie. Chcesz umieć dobrze całować? Dobrego całowania nauczyć się można, dlatego tu zostały przedstawione różne jego odmiany. Istnieje nawet nauka o całowaniu: filematologia. Rodzajów pocałunków jest całe mnóstwo. Spróbujcie sami.

Pocałunek głęboki - pocałunek francuski

To chyba najpopularniejszy rodzaj pocałunku. Usta kochanków splatają się, języki toczą "walkę", który głębiej wsunie się w usta drugiej osoby. To pocałunek świetny podczas stosunku. Na początek gry wstępnej, według seksuologa Theodora van de Velde, jest zbyt gwałtowny. Ten holenderski lekarz doradza delikatniejsze, choć też podniecające warianty: kiedy na przykład kobieta koniuszkiem swojego języka dotyka języka kochanka i wycofuje szybko, jakby chciała, by ją gonił. Próbowaliście kiedyś tego rodzaju pocałunku?

Pocałunek intensywny

Wow robi się gorąco. Pocałunek intensywny jest odmianą pocałunku głębokiego. Tu już jednak idziemy na całość: gryziemy, mocujemy językami. Mocno, szybko, żarliwie... Skusicie się kiedyś?

Pocałunek motyla

Odbywa się bez... udziału ust. Konieczne są natomiast do niego długie rzęsy. Jeśli masz wątpliwości, czy twoje są wystarczająco długie, doklej sztuczne (np. karnawałowe, wykonane z piórek). Pochylasz twarz nad ciałem kochanka, na tyle blisko, by twoje rzęsy dotykały jego skóry. I mrugasz szybko powiekami. Wrażliwe na ten rodzaj dotyku są też partie twarzy. To przyjemne doznanie, dowiedz się jednak wcześniej, czy twój ukochany przypadkiem nie cierpi na łaskotki!

Pocałunek ruchomy

Przy tej pieszczocie to kobieta jest stroną aktywną. Chwytasz delikatnie ustami dolną wargę kochanka i wciągasz ją do ust, ssąc przy tym lekko. Watsjajana, autor traktatu "Kamasutra", zachęca kobiety do takich pocałunków, gdyż wyjątkowo pobudzająco działają na mężczyzn.

Pocałunek spinający

Otwierasz w nim usta w taki sposób, jakbyś chciała zjeść dorodną truskawkę. Wargami otaczasz i chwytasz usta kochanka, po czym zaciskasz je coraz mocniej, obejmując niczym gorącą obręczą.

Pocałunek prowokujący

Zdaniem Watsjajany (Watsjajana Mallanaga - mędrzec żyjący na przełomie III i IV wieku na północy Indi - przypisuje się mu autorstwo kamasutry) pocałunek dozwolony jest nawet w miejscach publicznych, ale tylko w takich, w których nikt specjalnie nie zwróci na was uwagi. We współczesnym świecie do pocałunków prowokujących nadaje się teatr, kino, koncert. Najlepiej, by stroną aktywną był mężczyzna. Podchodzi on ukradkiem do kobiety i znienacka (!) składa pocałunek na najmniejszym palcu jej dłoni. Dopuszczalne jest też ssanie i lizanie! To perwersyjna pieszczota, ale wyjątkowo mocno działająca na zmysły.

Pocałunek wyciśnięty

Jedno z kochanków palcami (wskazującym i kciukiem) dotyka dolnej wargi drugiego. Lekko naciskając, rozwiera palce, jakby chciało rozciągnąć wszerz wargę partnera. Na tym "podłożu" składa intensywny pocałunek. Wygląda to tak, jakby chciało się odcisnąć pieczęć na kartce papieru. Dla dodania pieprzyku oraz zwiększenia intensywności doznań możesz w trakcie wyciskania pocałunku nieco wysunąć koniuszek języka i przeciągnąć nim po wargach mężczyzny, lekko je zwilżając.

Pocałunek frywolny

To zabawa dla miłośników hazardu. Zakładacie się, że to z was, które pierwsze ustami uchwyci dolną wargę partnera, wygrywa. Ustalcie wcześniej, co jest wygraną. Może to być na przykład... usługa seksualna. Ten, kto wygra, będzie odbiorcą pieszczot, a druga strona będzie ze wszystkich sił spełniała wszystkie zachcianki zwycięzcy. Perspektywa tak rozkosznej nagrody zagrzeje was do długiej i namiętnej walki.

Pocałunek anielski

Rodzaj całusa, w którym partner całuje swoją drugą połówkę w czoło lub na wysokości brwi. Z reguły całująca osoba odpoczywa lub śpi. To jeden z najjaśniejszych i najczulszych sposobów na pokazanie swoich uczuć i troski. Oznacza on także, że partnerzy mają do siebie zaufanie.

Numer 1

Pocałunek w usta to coś niezwykle intymnego. Wargi, język i wnętrze ust są miejscami bardzo wrażliwymi na pieszczoty. Gdy się całujesz, wargi nabrzmiewają i silniej reagują na dotyk. Spijając z ust kochanka pocałunki, czujesz się jak na rauszu. Krew zaczyna w tobie mocniej krążyć i delikatnie kręci ci się w głowie.

Najlepiej nauczyć się wszystkich rodzajów pocałunków, wtedy będziesz wszechstronnie przygotowany/-a więc trenuj, całuj i sobie nie żałuj, a może Ty znasz inne rodzaje pocałunków? Może masz swój autorski rodzaj całowania?

Korzystanie z witryny oznacza zgodę na wykorzystanie plików cookie z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Więcej informacji można znaleźć w polityce prywatności