Noski eskimoski - co to znaczy?

Eskimosi nie pocierają się nosami

Widziałaś lub widziałeś kiedyś eskimosa? Czy byłeś kiedyś tam gdzie żyją eskimosi? Podejrzewam że nie, ale pewnie widziałeś serial Przystanek Alaska i zastanawiasz co to znaczy noski eskimoski i skąd to określenie się wzięło? Eskimosi właściwie nie pocierają się nosami podczas całowania. Ale kanadyjscy Inuici - to grupa rdzennych ludów obszarów arktycznych i subarktycznych Grenlandii, Kanady, Alaski i Syberii), a także mieszkańcy Nowej Zelandii - Maorysi, używają nosów podobnie do sposobu korzystania z naszych warg. Oni wąchają twarz bliskiej osoby, ssają skórę pomiędzy ich nosem i górną wargą. Choć nie ma wystarczającej ilości badań, aby stwierdzić, czy praktyka ta (lub lizanie, ssanie lub dmuchanie na kochanka twarzy) daje te same krzepiącą chemię jak całowanie. Czy próbowaliście już pocierać się nosami ze swoimi partnerami? I jak wrażenia z noskami eskimoskami?

Pocałunek Eskimosów

Pocałunek Eskimosów zwany też kunik, pocałunek z nosa lub pocieranie nosa, to czynność przyciśnięcia czubka nosa do nosa innego, interpretowany jako przyjazny gest powitania w różnych kulturach.

Korzystanie z witryny oznacza zgodę na wykorzystanie plików cookie z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Więcej informacji można znaleźć w polityce prywatności