Dlaczego kobiety unoszą jedną nogę podczas całowania?

Podniesiona noga przy pocałunku

Czy zastanawialiście się dlaczego podczas całowania kobieta podnosi nogę do góry? Zdarzenie to występuje w wielu produkcjach filmowych i spopularyzowane zwłaszcza w hollywodzkich komediach romatycznych z lat 80 i 90. W rzeczywistości może pochodzić z kultowego zdjęcia pocałunku na Times Square z końca II wojny światowej, gdzie zdziwiona kobieta w jakiś sposób lekko podnosi nogę w trakcie całowania żołnierza, który właśnie wrócił z wojny.

Podnoszenie nogi jest fizyczną reakcją która wyzwala zmysły. Większość kobiet nie zdaje sobie sprawy, że rzeczywiście podnoszą nogi, jeśli się całują. Symbolizm jest niejako włączony. Stwierdzono również że jest to proces stymulacji - naciskając ciała bliżej siebie. Kobieta podnosząc nogę powoduje, że większy ciężar rozkłada się na partnera. Podnosząc nogę do góry zwiększa więc powierzchnię kontaktu z partnerem, a raczej sprawia, że kontaktują się wtedy ich okolice intymne. To bardzo przyjemne uczucie dla obu stron, zarówno dla partnera jak i jego partnerki.

Podnoszenie nogi podczas pocałunku nosi nazwę foot pop. Kiedy dziewczyna całuje swoją prawdziwą miłość i jej noga po prostu robi POP, jakby unosząc się w miłości. Gest ten został spopularyzowany przez Princess Mia, w Pamiętniku księżniczki.(Disney Movie). Foot pop jest wykorzystywany w zazwyczaj w romantycznych opowieściach filmowych.

A czy Ty również podnosisz nogę podczas całowania?

Korzystanie z witryny oznacza zgodę na wykorzystanie plików cookie z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Więcej informacji można znaleźć w polityce prywatności