Nie lubisz się całować?

Szczere, głębokie pocałunki mają różne znaczenie dla różnych ludzi. Są rodzajem seksualnego pobudzenia - to sposób komunikowania się romantycznych uczuć, zwiększa intymne wiązanie i przywiązanie, a nawet przyczynia się do wyboru życiowego partnera, jest to potwierdzone badaniami (Sheril Kirshenbaum w The Science of Kissing). Istnieją pewne badania stereotypów płciowych mężczyzn które wykazują u mężczyzn bardziej skupienie i pobudzenie funkcji agentycznego całowania i kobiety są bardziej dostosowane do alternatywnych sposobów całowania, np we wspólnym tańcu intymne uczucie więzi gdzie liczy się relacja. To tylko akt seksualny, który umożliwia partnerom jednocześnie i jednakowo penetrować i być nasączony neuronalnie identycznymi, niezwykle wrażliwych częściami ciała. Niezależnie od płci, ludzie, którzy nie są gotowi do połączenia miłości i pożądania będzie bardziej prawdopodobne, aby uniknąć całowania. Myślę, że to dlatego, że nie ma innego aktu fizycznego który oferuje tak silne i równe doświadczenia sensoryczne dla obu partnerów jednocześnie (bez względu na orientację seksualną).

Dlaczego ludzie nie lubią się całować?

  • W chwilach tuż przed i po kontakcie warg masz okazję patrzeć bezpośrednio na sobie w oczy tak blisko, jak to tylko możliwe. Więc zanotować, kiedy i który partner zamkyka oczy lub odwraca się szybko bez zachowania spojrzenia. Jest to znacznik dyskomfortu z intymności (chyba, że ​​jesteś tak blisko że problemem jest cuchnący oddech).
  • Możesz jednocześnie odczuwać wyjątkowe zapachy i smaki, dzięki którym ocenisz stopień chemii między Wami.
  • Całowanie zwiększa hormon przywiązania inaczej hormon miłości (oksytocyna) u obu płci.
  • Nikt nie zaszedł ciążę przez całowanie więc nadmierne obawy kobiet jako potencjalnych nosicieli dzieci są neutralizowane
  • Całowanie oferuje wspaniały zakres prowadzenia, wspólnych ruchów w tańcu, więc daje ludziom alternatywny sposób intymnego komunikowania (czasami nieświadome) wiadomości o uczuciach relacji i statusu.

Korzystanie z witryny oznacza zgodę na wykorzystanie plików cookie z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Więcej informacji można znaleźć w polityce cookies    Rozumiem