Gryzienie warg podczas całowania

Wargi spełniają bardzo ważną rolę podczas całowania. Kiedy pasja bierze górę, pocałunek łączy dwóch ludzi razem w wymianie zapachów, smaków, tajemnic i emocji. Całujemy ukradkiem, lubieżnie, delikatnie, nieśmiało, zachłannie i bujnie. Całujemy w biały dzień w środku nocy. Dajemy ceremonialne pocałunki, serdecznych pocałunki, pocałunki śmierci. Usta można stosować najpierw do jedzenia, a potem zastosować się do wypowiedzi, ale w całowaniu zaspokajają różne rodzaje głodów. W organizmie pocałunek wyzwala kaskadę neuronowych wiadomości i chemikaliów, które przekazują dotykowe odczucia, podniecenie seksualne, poczucie bliskości, motywacji, a nawet euforii.

A jak to jest z gryzieniem warg podczas całowania? Szaleńcze dobieranie się do damskich warg i rozciąganie ich w różnych kierunkach to najkrótsza droga do zniechęcenia do siebie kobiety. Jest to bardzo niepraktyczne, ale też niezbyt przyjemne i może zakończyć się nawet krwawieniem! Może także doprowadzić do nieprzyjemnych skutków ubocznych takich jak zakażenie bakteryjne, grzybiczne a też może być powodem raka skóry warg. Czasem warto nie szarżować z gryzieniem warg podczas całowania.

Zdaniem Zygmunta Freuda ruchy wykonywane podczas całowania warg partnera są prawie identyczne do tych, jakie towarzyszą ssaniu matczynych sutków i smoczka. Również Adrianne Blue, autorka książki Pocałunek: od metafizyki do erotyki mówi o tym, że całowanie jest czynnością instynktowną - przedłużeniem odruchu ssania, którego uczymy się już w łonie matki.Korzystanie z witryny oznacza zgodę na wykorzystanie plików cookie z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Więcej informacji można znaleźć w polityce prywatności