Filmiki o całowaniu - pocałunki w filmach

Jeśli chcesz obejrzeć filmiki o całowaniu to dobrze trafiłaś/trafiłeś. Motyw całowania jest ogólnie znany i ten wątek przewija się w bardzo wielu filmach. Całowanie występuje w dużej ilości ekranizacji - w ostatnim filmie na stronie o top pocałunkach - zagadka !!!,

Filmiki o całowaniu można też znaleźć w takim bycie jak internet, poniżej przedstawione zostały znalezione podczas zgłębiania tematu filmowych pocałunków. Od niewinnych przez namietne po naprawdę gorące. Można nakręcić swoje, ale nie koniecznie wrzucać do sieci, jak kto woli:)

Sztuka całowania to jedna z najważniejszych form pieszczot w sztuce miłosnej. W starych traktatach sztuki miłosnej poświęcono jej wiele uwagi i wyodrębniano różne formy. Nawet tak piękna sprawa jak pocałunek, musiał wywalczyć swoje prawo do występowania w filmie, a łatwo nie było. W roku 1933 wprowadzono w Hollywood Kodeks Hays'a, mówiący o tym, co można a czego nie można pokazywać w amerykańskich filmach. Oprócz zakazów dotyczących zbrodni, grzechu, narkotyków i złego uczynku znalazł się też pocałunek. Aktorzy nie mogli się całować na ekranie dłużej niż 15 sekund, a pocałunki excessive były całkowicie zakazane. Trwało to do roku 1966, a właściwie to do 1968, w którym to roku wprowadzono podział na filmy dla dzieci i dla dorosłych.

Jednym z najbardziej spektakularnych pocałunków w kinie miał miejsce na planie filmu Przeminęło z wiatrem, inne filmy to: Moulin Rouge, Spider-man, Seksmisja, Matrix, Niebo, Niewierna, Powrót do przyszłości. Poniżej kilka filmików związanych z całowaniem na wielkim ekranie.

Należy też podkreślić że wątek całowania występuje w wielu znanych produkcjach filmowych. Poniżej macie top pocałunków filmowych. Zgadujcie z jakich filmów pochodzą?

Korzystanie z witryny oznacza zgodę na wykorzystanie plików cookie z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Więcej informacji można znaleźć w polityce prywatności