Jak się nauczyć całować samemu?

Jak nauczyć się całować bez partnera

Niezależnie od tego, czy jesteś doświadczony w całowaniu, czy może trochę mniej, zawsze jest coś, czego możesz się dowiedzieć o sztuce całowania. Poznałaś kogoś na kim Ci zależy i chcesz nauczyć się całować ? Nie lada wyzwanie. Ale uwierz wszystkiego można się nauczyć. Wystarczy tylko chcieć. Efekty mogą być niesamowite. Tak więc, aby upewnić się, że całujesz w pełni, zebraliśmy kilka najlepszych wskazówek i trików, jak dobrze całować.

Nie całuj kogoś, kogo naprawdę nie chcesz pocałować Zanim przejdziemy do nauki całowania, musimy przejść do jednego punktu. Jaki jest najlepszy sposób na zagwarantowanie, że będziesz całować się jak profesjonalista? Pocałuj kogoś, kogo naprawdę chcesz pocałować. Jeśli zaciskasz z kimś usta tylko dlatego, że czujesz, że powinnaś lub dlatego, że czujesz presję, odsuń się od twarzy. Szanuj zgodę – zawsze. Dobrze nagrane Czy mogę Cię pocałować? to za każdym razem godny omdlenia ruch. Dlaczego? Ponieważ pokazuje, że dbasz o granice swojego partnera i nie chcesz robić niczego, na co nie jesteś gotowy. Musisz upewnić się, że to Ty tego chcesz, zanim przejdziesz do namiętnego pocałunku.

Jak otwierać usta podczas całowania?

Usta chłopaka są lekko rozchylone? Po prostu idealnie do całowania! Na początku, gdy Wasze wargi dopiero zaczynają się dotykać, wystarczy tylko lekko je rozchylić, żeby dopasować je do siebie i znaleźć dla nich taką pozycję, która będzie wygodna dla Was obojga. Najczęściej następuje to intuicyjnie, więc zaufaj instynktowi. Pora na język. Otwórz usta na taką szerokość, żeby koniec języka trafił między zęby. Gdy wasze języki już obcują, można otworzyć usta szerzej, żeby mogły zacząć swobodnie ze sobą tańczyć.

Oczy – otwarte czy zamknięte?

W tej sprawie nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Na pewno warto spróbować pocałunku z zamkniętymi oczami. W ten sposób możesz zapomnieć o reszcie świata i skupić na przeżywaniu dotyku i oddechu ze zdwojoną siłą. Z drugiej strony, obserwowanie chłopaka podczas pocałunku też może być fajne i ekscytujące. Oczywiście, pod warunkiem że spoglądając mu w oczy, nie zapomnisz o samym całowaniu :). Nie ma tu zachowań poprawnych i niepoprawnych. Róbcie to, co sprawia wam przyjemność!

Rączki przy sobie?

Najgorsze, co może się zdarzyć, to chłopak, który całując Cię, trzyma ręce w kieszeniach. Pocałunek powinien angażować nie tylko język i wargi. Równie ważna jest mowa ciała, a w szczególności dłonie. Możecie np. założyć je sobie na szyje (tak jak para na zdjęciu) albo gładzić nimi włosy. Bardzo wymownym gestem jest też objęcie chłopaka w talii lub delikatne głaskanie go po plecach.

Co z językiem podczas całowania ?

Masz ochotę na pocałunek z języczkiem? W takim razie możesz delikatnie wsunąć koniuszek języka do ust chłopaka. Jeśli on też będzie miał ochotę na taki pocałunek, odwdzięczy Ci się tym samym. Potem zdaj się już tylko na swoją intuicję. Uwierz, w tej kwestii oprócz techniki, znacznie ważniejsze jest odpowiednie wyczucie! Pamiętaj też, że w pocałunku nie chodzi o wpijanie się w wargi wybranka, tylko delikatne muskanie się ustami. Chodzi o to, aby stopniowo poznawać i zbliżać do siebie...
Bez pośpiechu i bez zastanawiania. To przychodzi samo i każdy to potrafi ;)!

Ćwicz, ćwicz i jeszcze raz ćwicz

Podobno trening czyni mistrza, dlaczego miałabyś nie poćwiczyć całowania? Zapewne robi to większość twoich rówieśniczek. – ćwiczyć całowanie można na pluszakach i maskotkach. Trenować możesz również na… owocach – jabłku, gruszce, brzoskwini, mango, śliwce. To nie jest powód do wstydu. Nie bój się ćwiczyć również na własnej dłoni. A jeśli masz przyjaciółkę, która również chciałaby potrenować całowanie… Cóż, to nic złego, chociaż my oficjalnie Cię do tego nie namawiamy. Pamiętaj jednak, że cel uświęca środki.

Korzystanie z witryny oznacza zgodę na wykorzystanie plików cookie z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Więcej informacji można znaleźć w polityce prywatności