Jak się nauczyć całować ?

Na czym trenujesz całowanie?

Nauka całowania krok po kroku

Poznałaś kogoś na kim Ci zależy i chcesz nauczyć się całować ? Nie lada wyzwanie. Ale uwierz wszystkiego można się nauczyć. Trzeba tylko chcieć. Efekty mogą być niesamowite. Poniżej kilka niesamowitych wskazówek i trików, które pomogą Ci w nauce całowania.

Jak otwierać usta podczas całowania?

Usta chłopaka są lekko rozchylone? Po prostu idealnie do całowania! Na początku, gdy Wasze wargi dopiero zaczynają się dotykać, wystarczy tylko lekko je rozchylić, żeby dopasować je do siebie i znaleźć dla nich taką pozycję, która będzie wygodna dla Was obojga. Najczęściej następuje to intuicyjnie, więc zaufaj instynktowi. Pora na język. Otwórz usta na taką szerokość, żeby koniec języka trafił między zęby. Gdy wasze języki już obcują, można otworzyć usta szerzej, żeby mogły zacząć swobodnie ze sobą tańczyć.

Oczy – otwarte czy zamknięte?

W tej sprawie nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Na pewno warto spróbować pocałunku z zamkniętymi oczami. W ten sposób możesz zapomnieć o reszcie świata i skupić na przeżywaniu dotyku i oddechu ze zdwojoną siłą. Z drugiej strony, obserwowanie chłopaka podczas pocałunku też może być fajne i ekscytujące. Oczywiście, pod warunkiem że spoglądając mu w oczy, nie zapomnisz o samym całowaniu :). Nie ma tu zachowań "poprawnych" i "niepoprawnych". Róbcie to, co sprawia wam przyjemność!

Rączki przy sobie?

Najgorsze, co może się zdarzyć, to chłopak, który całując Cię, trzyma ręce w kieszeniach. Pocałunek powinien angażować nie tylko język i wargi. Równie ważna jest mowa ciała, a w szczególności dłonie. Możecie np. założyć je sobie na szyje (tak jak para na zdjęciu) albo gładzić nimi włosy. Bardzo wymownym gestem jest też objęcie chłopaka w talii lub delikatne głaskanie go po plecach.

Co z językiem podczas całowania ?

Masz ochotę na pocałunek z języczkiem? W takim razie możesz delikatnie wsunąć koniuszek języka do ust chłopaka. Jeśli on też będzie miał ochotę na taki pocałunek, odwdzięczy Ci się tym samym. Potem zdaj się już tylko na swoją intuicję. Uwierz, w tej kwestii oprócz techniki, znacznie ważniejsze jest odpowiednie wyczucie! Pamiętaj też, że w pocałunku nie chodzi o wpijanie się w wargi wybranka, tylko delikatne muskanie się ustami. Chodzi o to, aby stopniowo poznawać i zbliżać do siebie... Bez pośpiechu i bez zastanawiania. To przychodzi samo i każdy to potrafi ;)!

Korzystanie z witryny oznacza zgodę na wykorzystanie plików cookie z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Więcej informacji można znaleźć w polityce prywatności