10 korzyści zdrowotnych całowania o których nie wiesz

Udokumentowano w badaniach medycznych, że całowanie oferuje niesamowite korzyści dla długiego i zdrowego życia.

  1. Ci, którzy całują partnera każdego ranka, żyją o pięć lat dłużej niż Ci, którzy tego nie robią.
  2. Całowanie jest idealne dla poczucia własnej wartości. To sprawia, że ​​czujemy się doceniani i pomaga na stan umysłu.
  3. Całowanie spala kalorie, 2-3 kalorie na minutę, może podwoić tempo przemiany materii. Badania twierdzą, że trzy namiętne pocałunki na dobę (co najmniej 20 sekund każdy) powodują, że można stracić 0,5 kg, - nadszedł więc czas, aby rozpocząć dietę całowanie!
  4. Całowanie jest znanym na stres lekiem. Namiętne całowanie zmniejsza napięcie, obniża negatywnej energii i daje poczucie dobrobytu, obniżenie stężenia kortyzolu hormonu stresu.
  5. Całowanie zużywa 30 mięśni twarzy i pomaga utrzymać mięśnie twarzy mocno, uniemożliwiając workowatym policzkom! Napięcie mięśni spowodowane przez namiętny pocałunek pomaga wygładzić skórę i zwiększa ukrwienie.
  6. Całowanie jest dobre dla serca, gdyż stwarza wydzielanie adrenaliny, co powoduje, że Twoje serce pompuje więcej krwi wokół ciała. Częste całowanie jest naukowo udowodnione do stabilizacji układu sercowo-naczyniowego działalności, spadek ciśnienia krwi i cholesterolu.
  7. Ci, którzy dość często się całują rzadziej, cierpią na żołądek, pęcherz moczowy i zakażenia krwi.
  8. Podczas pocałunku, naturalne antybiotyki wydzielane są w ślinie. Ponadto ślina zawiera rodzaj znieczulenia, który pomaga złagodzić ból.
  9. Całowanie zmniejsza lęk i zatrzymuje szum w głowie. Zwiększa się poziom oksytocyny, hormonu bardzo uspokajającego, który daje poczucie spokoju.
  10. Endorfiny produkowane przez pocałunki są 200 razy mocniejsze od morfiny.
Źródło
Korzystanie z witryny oznacza zgodę na wykorzystanie plików cookie z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Więcej informacji można znaleźć w polityce prywatności