Całowanie w Japonii

Jedną z najbardziej uderzających rzeczy w Japonii jest to, że nie widać ludzi którzy całują się publicznie. We Francji ludzie całują się cały czas na ulicy, Joni Mitchell napisał i zaśpiewał piosenkę zatytułowaną "We Francji całują się na głównej ulicy". Badając zjawisko niskiego przyrostu naturalnego w Japonii, musimy zadac pytanie: Czy niski przyrost naturalny występuje ze względu na kulturową niechęć do całowania?.

Badania...


Według międzynarodowego badania japońskie małżeństwa są w przedostatni z dziesięciu zgłoszonych narodów pod względem stawek dziennych całowania. Nic więc dziwnego, że Francja jest czele listy z 6,92 pocałunkami dziennie , następnie Niemcy i Australia z 5,97 i 5,91. Japonia wygrywa mając 9 miejsce ze średnią dzienną pocałunku: 0,56 za dzień, Koreę , której udało się marne 0,25 pocałunku dziennie.

Japończycy protestują że istnieje wiele innych sposobów okazywania uczuć i szacunku dla własnej żony. Ale to też wyszło na jaw , że Japonia ma najwyższą liczbę robotów na mieszkańca, nie tylko dlatego, że firma Sega stworzył całującego robota!

Tak więc , musimy myśleć o przyczynach społeczno-antropologicznych, dlaczego Japonia ma niski wsplczynnik całowania jako naród. Po pierwsze, jest oczywiste, że gorące, wilgotne lato nie nadaje się do kontaktu fizycznego. Po drugie, Japończycy są rasą, która ma obsesję na punkcie czystości i całowanie ma być jednym z najbrudniejszych nawyków. Czy to dzięki kulturze "nie całojowania się" Japonia ma najwyższy na świecie współczynnik długość życia? Po trzecie, w Japonii żywność ma jeden z najdziwniejszych smaków każdej kuchni, tak, że wypadkowa nieświeżego oddechu jest duża. Dobrym przykładem jest "natto", tradycyjne śniadaniowe jedzenie, które powsteje w wyniku fermentacji soi i ma bardzo silny zapach i smak. Po czwarte, Japończycy są wśród największych światowych palaczy i całowanie palacza jest po prostu obrzydliwe. I wreszcie, dziewczyny w Japonii inwestować masowo w makijaż, a całowanie jest najszybszym sposobem aby zniszczyć godziny pracy, które spędzają na robieniu pięknego makijażu.

Niektóre badania historyczne pokazują również, że do ostatnich czasów Japonia nie używała słowa "całowanie", Całowanie publicznie było zakazane w 1920 roku, zostało ponownie zalegalizowane w czasie powojennej amerykańskiej okupacji w 1945 roku. Jest też być istotne, że nie ma fizycznego kontaktu w japońskich pozdrowieniach, tylko ukłon.

Jeśli Japończycy chcą zwiększyć wskaźnik urodzeń, to może dobrze rzeczywiście ważna sprawa. Jak stara piosenka mówi: "Zaczęło się od pocałunku" - lub w przypadku Japonii , że to się nie zaczęło, bo nie było pocałunku.

Rząd japoński rzeczywiście bardzo martwi się że przyrost naturalny spada. Teraz rzeczywiście może być moment, aby rozpocząć inicjatywę "Japonia: całowanie narodowe! Tłumacz Google dla Firm:Narzędzia dla tłumaczyTłumacz witrynNarzędzie analizy rynków

Korzystanie z witryny oznacza zgodę na wykorzystanie plików cookie z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Więcej informacji można znaleźć w polityce cookies    Rozumiem