Dlaczego ludzie nie lubią się całować?

Szczere, głębokie pocałunki mają potężne znaczenie dla wielu ludzi. Są rodzajem seksualnego pobudzenia - to sposób komunikowania się romantycznych uczuć, zwiększa intymne wiązanie i przywiązanie, a nawet przyczynia się do wyboru życiowego partnera, jest to potwierdzone badaniami (Sheril Kirshenbaum w The Science of Kissing). Istnieją pewne badania stereotypów płciowych mężczyzn, które wykazują u mężczyzn bardziej skupienie i pobudzenie funkcji agentycznego całowania i kobiety są bardziej dostosowane do alternatywnych sposobów całowania, np.: we wspólnym tańcu intymne uczucie więzi, gdzie liczy się relacja. To tylko akt seksualny, który umożliwia partnerom jednocześnie i jednakowo penetrować i być nasączony neuronalnie identycznymi, niezwykle wrażliwych częściami ciała. Nie ma innego aktu fizycznego który oferuje tak silne i równe doświadczenia sensoryczne dla obu partnerów jednocześnie (bez względu na orientację seksualną).

Niechęć do całowania - powody

  • W chwilach tuż przed i po kontakcie warg masz okazję patrzeć bezpośrednio sobie w oczy tak blisko, jak to tylko możliwe. Należy odnotować, kiedy i który partner zamyka oczy lub odwraca się szybko bez zachowania spojrzenia - jest to znacznik dyskomfortu z intymności (chyba, że ​​jesteś tak blisko, że problemem jest cuchnący oddech;P).
  • Możesz jednocześnie odczuwać wyjątkowe zapachy i smaki, dzięki którym ocenisz stopień chemii między Wami.
  • Całowanie zwiększa hormon przywiązania - inaczej hormon miłości (oksytocyna) u obu płci.
  • Nikt nie zaszedł w ciążę przez całowanie więc nadmierne obawy kobiet jako potencjalnych nosicieli dzieci są neutralizowane.
  • Całowanie oferuje wspaniały zakres prowadzenia, wspólnych ruchów w tańcu, więc daje ludziom alternatywny sposób intymnego komunikowania (czasami nieświadome) wiadomości o uczuciach relacji i statusu.

Korzystanie z witryny oznacza zgodę na wykorzystanie plików cookie z których niektóre mogą być już zapisane w folderze przeglądarki. Więcej informacji można znaleźć w polityce prywatności